EURO 2020/ Ukraina fiton mes drithërimash, një shqiptar shënon për Maqedoninë e Veriut

Ukraina ka arritur një fitore të madhe ndaj Maqedonisë së Veriut me rezultatin 2-1, duke arritur në kuotën e 3 pikëve në grupin C.

Ukrainasit shënuan dy herë brenda 5 minutash në pjesën e parë me Yarmolenku në minutën e 29 dhe Yaremchuk në të 34-ën.

Në minutën e 57 Maqedonia e Veriut do të fitonte një penallti që do të ekz eku t ohej nga lojtari me origjinë shqiptare, Ezgjan Alioski. Goditja e tij u prit nga portiere ukrainas, por fati ishte em Maqedoninë, sepse pas topit të kthyer ishte sërish Alioski që god iti dhe arriti të shënonte.

Në minutat e mbetura do të kishte vend edhe për një tjetër penallti për Ukrainën, por gju ajtja e Malinovky do të pritej nga portiere maqedonas. Me këtë fitore, Ukraina mban “gjallë” shpresat për kualifikim, ndërkohë që në ndeshjen e tretë do të kenë përballë Austrinë. Këta të fundit mbrëmjen e sotme do të ndeshen me Hollandën.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Artikulli paraprakEuro 2020/ “UEFA” merr vendimin drastik për lojtarët që heqin shishet nga tavolina gjatë intervistave
Artikulli tjetër“Jemi të shqetësuar për shpalljen “non-grata” të mikut tonë Berisha”/ Federata ‘Vatra’ në SHBA bën deklaratën e fortë për Blinkenin